NTN 6203ZZCM
Description of NTN 6203ZZCM
NTN 6203ZZCM is a Deep Groove Ball Bearing with Steel cage and Metal seal,Inside Diameter: 17mm Outside Diameter: 40mm Thickness: 12mm Weight:0.06KG
SIFT Bearing Co.,LTD is specialized in supplying NTN 6203ZZCM with stocks for years,welcome to contact us for details about this Deep Groove Ball Bearing.
Technical Data of NTN 6203ZZCM
| Bearing Part |
NTN 6203ZZCM |
| Bearing type: | Deep Groove Ball Bearing |
| Seal type: | Metal seal |
| Cage type | Steel cage |
| Dimension: | 17x40x12mm |
| Bore / d (mm) | 17mm |
| O.D/D(mm) | 40mm |
| Width/T(mm) | 12mm |
| Weight(kg) | 0.06kg |
| Brand: | NTN |
| Origin | Japan |
How to buy NTN 6203ZZCM from us or need some other NTN Deep Groove Ball Bearing just leave a comment or contact us by email. we will reply you at our earliest .

