NTN 63203LLU
Description of NTN 63203LLU
NTN 63203LLU is a Deep Groove Ball Bearing with Steel cage and Rubber seals,Inside Diameter: 17mm Outside Diameter: 47mm Thickness: 17.5mm Weight:0.093KG
SIFT Bearing Co.,LTD is specialized in supplying NTN 63203LLU with stocks for years,welcome to contact us for details about this Deep Groove Ball Bearing.
Technical Data of NTN 63203LLU
| Bearing Part |
NTN 63203LLU |
| Bearing type: | Deep Groove Ball Bearing |
| Seal type: | Rubber seals |
| Cage type | Steel cage |
| Dimension: | 17x47x17.5mm |
| Bore / d (mm) | 17mm |
| O.D/D(mm) | 47mm |
| Width/T(mm) | 17.5mm |
| Weight(kg) | 0.093kg |
| Brand: | NTN |
| Origin | Japan |
How to buy NTN 63203LLU from us or need some other NTN Deep Groove Ball Bearing just leave a comment or contact us by email. we will reply you at our earliest .

