NTN 7002UCG-GLP4
Description of NTN 7002UCG-GLP4
NTN 7002UCG-GLP4 is a Angular Contact Ball Bearing with Fiber cage and Open,Inside Diameter: 15mm Outside Diameter: 32mm Thickness: 9mm Weight:0.03KG
SIFT Bearing Co.,LTD is specialized in supplying NTN 7002UCG-GLP4 with stocks for years,welcome to contact us for details about this Angular Contact Ball Bearing.
Technical Data of NTN 7002UCG-GLP4
| Bearing Part |
NTN 7002UCG-GLP4 |
| Bearing type: | Angular Contact Ball Bearing |
| Seal type: | Open |
| Cage type | Fiber cage |
| Dimension: | 15x32x9mm |
| Bore / d (mm) | 15mm |
| O.D/D(mm) | 32mm |
| Width/T(mm) | 9mm |
| Weight(kg) | 0.03kg |
| Brand: | NTN |
| Origin | Japan |
How to buy NTN 7002UCG-GLP4 from us or need some other NTN Angular Contact Ball Bearing just leave a comment or contact us by email. we will reply you at our earliest .

